Garancia najnižšej ceny

Inšpirácia

Neviete, aké obklady sú pre váš dom tie pravé? Nevadí, máme pre vás pomôcku, ktorá vám výber uľahčí. Pripravili sme fotogalériu fasádnych aj interiérových obkladov.

Pozrite sa, ako by na vašom dome vyzerali umelé tehlové obklady, keramické obklady alebo napríklad obklady z umelého kameňa. A ak vyberáte obklady napríklad do kuchyne alebo do kúpeľne, máme tipy aj pre vás. V našej fotogalérii nájdete interiérové obklady z ohybného kameňa, umelého kameňa, umelé tehly i keramické obklady.

Vo fotogalérii sú klasické stavby aj moderné domy. Vďaka tomu si ľahko predstavíte, ako by obklady vyzerali práve na vašom type domu.

Inšpirujte sa v našej fotogalérii a vyberte si obklady, ktoré vášmu domu sadnú najlepšie.

 

Umelý kameň v interiéroch

   Možnosti dizajnu, ktoré dáva umelý kameň, nemôže poskytnúť žiadny iný dekoračný materiál. Jeho všestrannosť môže len prekvapiť.


    Kameň môže byť použitý v interiéri každej miestnosti a bez akýchkoľvek výnimiek. Môže to byť obývacia izba, spálňa, kuchyňa, kúpeľňa, WC, atď. Pozrite sa, ako vyzerá umelý kameň v interiéri rôznych objektov na fotografii:

 


Umelý kameň Marmaris

 


Umelý kameň Shale

 

  Napríklad výklenky obložené umelým kameňom, samostatne visiace police na kamennej stene budú výborným riešením pre dekorácie spálne, predsiene alebo obývacej izby. Ako časť interiéru môže byť dobre osvetlené miesto pre uloženie, napríklad, rôznych ocenení, diplomov či certifikátov. Môžete tam tiež umiestniť suveníry, kvety alebo zbierku CDeček.

 


Umelý kameň Carolina


   Ak chcete mať umelý kameň v interiéri, napr. v obývacej izbe, je samozrejmosťou obložiť ním krb. Je veľmi ťažké prísť na lepšie kombinácie než krb a kameň. Obklady sú odolné voči vysokým teplotám. Preto ich môžete lepiť ako na krbové kachle, tak aj okolo nich.

 


Umelý kameň Romano Classico

 

   V prípade, že krb nemáte, môžete sa zamerať napríklad na stenu kde máte inštalovanú televíziu. Obložením časti, alebo celej steny za televízorom, zviditeľníte obrazovku, ktorá prestáva byť v tú chvíľu kusom nábytku a stáva sa dekoratívnym prvkom Vášho bytu.

 


Umelý kameň Montana


   Ak nemáte problémy s nedostatkom miesta, je skvelý spôsob ako využiť voľný priestor obložením stĺpov, rohov miestnosti, alebo komínov.
Umelý kameň sa dokonale hodí na tento účel. Dá nový vzhľad a plnú veľkosť týmto masívnym konštrukciám Vášho obydlia. Môžete tým ohromiť ako seba samého, tak aj svojich kamarátov a známych.

 


Umelý kameň Antalya

 

   Nezáleží na tom, či máte veľký alebo malý priestor k realizácii svojho sna, ale na tom, či si ho splníte.
Umelý kameň Vám s tým pomôže. Je to skvelý spôsob, ako využiť voľný priestor. Môžete obložiť voľne stojaci stĺp, ale tiež aj výklenok, roh miestnosti, alebo komín. Tento materiál sa jedinečne hodí pre zadanú úlohu. Zaistí dokonalý vzhľad, majestátnosť a plnú veľkosť týchto priestorov:

 


Umelý kameň Shale biely

 

 

Odporúčame sa pozrieť tiež na inšpirácie:

Umelé tehlové obklady v interiéroch
Ohybný kameň FLEXI-SLATE v interiéroch
 

 

 

Umelý kameň na fasádach

   Pred niekoľkými desiatkami rokov sa začal vyrábať umelý kameň a následne využívať v stavebníctve. Počas tejto doby výrobcovia dosiahli v procese výroby ako zlepšenie kvality vlastností materiálu, tak aj vzhľadu pri porovnaní s prírodným kameňom a je schopný ho úplne nahradiť.

 


Umelý kameň Shale
 

   Fasády domov, obložených týmto materiálom, vám zaručia nižšie náklady, časovú nenáročnosť a pri tom získate rovnaký požadovaný výsledok.

 


Umelý kameň Rustika


   Obkladanie domu týmto materiálom dáva väčší estetický a jedinečný vzhľad budovy. K tomu pomáha chrániť steny pred extrémnymi teplotami a zrážkami.

 


Umelý kameň Tanvald

 

   Umelý kameň je vhodný pre takmer všetky typy fasád: kov, drevo, tehly a betón.
Pomocou špeciálneho exteriérového lepidla, ktorým je možné nalepiť umelý kameň bez použitia dodatočného kotvenia.

 


Umelý kameň Tanvald

 


Umelý kameň Shale šedý

 

   Sokel, to je práve tá časť domu, ktorá je vystavená agresívnemu pôsobeniu rôznych faktorov ako sú voda, prach a iné mechanické nečistoty. Z tohto dôvodu pri obkladaní sokla odporúčame používať kameň tmavej farby.

 


Umelý kameň Lancaster

 


Umelý kameň Lancaster

 

   Technológia výroby umelého kameňa nielen napodobňuje prírodný kameň, ale tiež vytvára textúru, ktorá kvalitou spĺňa všetky požiadavky moderného dizajnu.
Fasády obložené moderným materiálom zaručujú dlhovekosť nielen svojou pevnosťou, ale aj farebnú stálosť.

 


Umelý kameň Shale

 

 

Odporúčame sa pozrieť tiež na inšpirácie:
Umelé tehlové obklady na fasádach
Ohybný kameň FLEXI-SLATE na fasádach

 

 

Ohybný kameň FLEXI-SLATE na fasádach a v interiéroch

 Najčastejšie kladené otázky ľudí, ktorí majú záujem o ohybný kameň - "Kde môžem použiť ohybný kameň?" Naša odpoveď - "Rozsah pôsobnosti je obmedzený len vašou fantáziou!"

Vlastnosti materiálu sú vhodné na miesta vystavené nepriaznivým poveternostným vplyvom. Môžete ozdobiť všetky interiérové a exteriérové prvky:
- Vnútorné aj vonkajšie stĺpy;
- Krby, schodiská;
- "zimné záhrady", kúpeľne, bazény (nie do bazéna);
- Exkluzívne osvetlenie;
- Fasády a nábytok.

 

   Kameň Flexi-Slate má nízku absorpciu vody, preto ho môžete pokojne použiť pri výzdobe sauny, bazéna a kúpeľne.
   Po všetkých stránkach, čo sa týka kvality, je ohybný kameň schopný nahradiť ten prírodný. Vydrží teplotu až do +650 °C. Neuvoľňuje žiadne škodlivé látky, čo znamená, že je ideálny pre obloženie krbu alebo sauny!


   Vzhľadom na to, že je prírodný ohybný kameň tenký, je ľahko ohýbateľný, takže jeho použitie je obmedzené len vašou fantáziou. Ľahký kamenný obklad možno použiť tam, kde nie je možné použiť klasický prírodný kameň kvôli jeho váhe. Prírodný kameň je vysoko cenený pre svoju dlhú životnosť, ekologickú bezchybnosť. Jedinečnosť a originalita každého listu z prírodnej kamennej bridlice. Oceníte bohatstvo textúr a jedinečnú krásu. Svojím vzhľadom nenechá ľahostajných aj tých najnáročnejších zákazníkov. Naše produkty poskytujú architektom a projektantom úplne nové možnosti dizajnu.  Flexi-Slate môže byť použité pri výzdobe kúpeľní, sauny, fontány, bazéna – materiál sa nebojí priameho zásahu vody na povrchu. Materiál znesie náhle zmeny teploty. Pri zahriatí nevznikajú žiadne škodlivé látky, čo ocenia hlavne tí, ktorí sa kameňom rozhodli obložiť krb.   Unikátna kombinácia vlastností materiálov mu dal tento zaujímavý titul a otvoril obrovský priestor pre kreativitu a fantáziu. Okrem stien a podlahy, ohybný kameň sa ľahko montuje na stĺpy, dvere, oblúky, ozdobí umelé jaskyne, simuluje prirodzenú monolitickú dosku. Obkladu Flexi-Slate podľahnú všetky geometrické tvary!   Ohybný kameň má všetky funkcie, ktoré moderný človek hľadá pri voľbe materiálu na konečné práce pre svoj domov – tento materiál je ekologický, prírodný, je schopný "dýchať", estetický – má jedinečnú prírodnú štruktúru a vzhľad skladajúci sa z desiatok farieb, čo umožňuje vytvoriť jedinečnú atmosféru pohodlia.


Ohybný kameň TERAKOTA


Nemenej dôležité sú fyzikálne a mechanické vlastnosti, ktoré vám uľahčia prácu pri montáži obkladu a nevyžaduje žiadne špeciálne zručnosti. Tento materiál vám umožní ho používať pri výzdobe takmer všetkých kamenných architektonických prvkov, budov a interiérov, ako na vnútorné, tak aj na vonkajšie dokončovacie práce.
Vlastnosti, ako je flexibilita, nízka hmotnosť, kompaktné rozmery (hrúbka len 1,5 až 2,5 mm), jednoduché ovládanie, mrazuvzdornosť, odolnosť, Flexi-Slate tiež odpudzuje nečistoty a vodu.  Rozsah použitia ohybného kameňa je veľmi široký. Flexi-Slate sa prejavuje rovnako dobre ako na vonkajšej, tak aj pri vnútornej dekorácii. Môžu byť obložené fasády, tehlové steny, možno použiť v miestnostiach s vysokou vlhkosťou (sauny, bazény), ozdobiť silne zakrivené plochy (stĺpy, oblúky, schody), v nábytkárskom priemysle, terénne úpravy, atď.

 

Umelé tehlové obklady na fasádach

 

  Použitím tehlových obkladov na fasády sa otvárajú široké možnosti pri konečnej úprave stavby. Tento stavebný materiál neplní len estetickú funkciu, ale dáva stavbe aj dodatočnú ochranu proti vonkajším vplyvom, ako sú zmeny teploty, zrážky, poveternostné vplyvy, atď.

 


Umelý kameň California
 


Umelý kameň California

 

   Stavba pri ktorej bola použitá jednoduchá tehla nevyzerá moc esteticky. Jednou z možností je použitie lícovej tehly (tzv.lícovky). Tu docielite naozaj originálneho vzhľadu, ale budete musieť siahnuť hlbšie do vrecka. A tu nastáva okamih pre použitie tehlových obkladov. Je to najlepšia voľba pre to, aby ste dosiahli požadovaného vzhľadu za rozumné finančné prostriedky.

 


Umelý kameň HAND BRICK červený

 


Umelý kameň HAND BRICK červený

 

 

   Umelé tehlové obklady sú tenšie a ľahšie na rozdiel od obyčajnej tehly. Takýto povrchový materiál sa nijako nelíši vzhľadom od lícových tehál a pri tom nezaťažuje stavebnú konštrukciu s nadváhou. Týmto materiálom možno oblepiť fasádu akejkoľvek stavby, nech je to drevo, alebo betónový dom.

 


Umelý kameň HAND BRICK červený

 

    Moderná dekoratívna tehla môže mať akúkoľvek farbu a umožní Vám vytvoriť úplne nový dizajn. Dokáže zmeniť vzhľad i starého dreveného domu.
Výhodou umelých tehlových pásikov je nízka hmotnosť. Preto nezaťaží svojou váhou fasádu a nie je potreba posilňovať a opravovať staré konštrukcie, ktoré hodláte oblepiť.

 


Umelý kameň Old Brick
 

Odporúčame sa pozrieť tiež na inšpirácie:

 

Umelý kameň na fasádach
Ohybný kameň FLEXI-SLATE na fasádach
 

 

 

Umelé tehlové obklady v interiéroch   

Pri vnútornej výzdobe domov, kancelárií a bytov v poslednom desaťročí stále viac prevažuje použitie praktických a moderných tehlových obkladov. Podľa dizajnérov tento druh výrobkov pre vnútorné obloženie umožňuje realizovať tie najrozmanitejšie a najodvážnejšie nápady.
Estetické a dekoratívne možnosti tehlových obkladov sú považované za jedny z najlepších. Každý odtieň a štruktúra povrchu výrobkov zdôrazní a doplní najsmelšie dizajnové nápady. Dnes sa napríklad veľmi populárnou voľbou stala tehla Old Brick:

 

 

 

Odporúčame sa pozrieť tiež na inšpirácie:

 

Umelý kameň v interiéroch
Ohybný kameň FLEXI-SLATE v interiéroch
 

 

 

 

My status