Garancia najnižšej ceny

Časté otázky a odpovede

 

 • Dobrý deň. Ja som čítala, že je treba k potrebnému množstvu materiálu pripočítať 10 % na prierezy. Potrebujem 7 m² obkladu Savona, koľko je potrebné pripočítať na prierezy? 
  Ak máte rovnú plochu a nepotrebujete nič rezať a opravovať, netreba pripočítavať 10 % na prierezy, stačí si objednať potrebné množstvo materiálu. Výrobca odporúča pripočítať 5 % k potrebnému množstvu materiálu na prierezy v prípade, ak Vaša plocha presahuje 30 m² alebo na ploche na obkladanie máte okno, dvere alebo nejaké ďalšie elementy.

 

 • Dobrý deň, zaujíma ma, aký má difúzny odpor umelý kameň. Uvažujeme o vonkajšom obklade do difúzne otvorenej stavby.
  Obklady MAGICRETE z umelého kameňa sa vyrábajú z hutného betónu s objemovou hmotnosťou 2300 kg/m3, faktor difúzneho odporu tohto materiálu je zvyčajne v rozmedzí 20 až 25 μn.
   
 • Dobrý deň, mám otázku na to, čo si mám predstaviť pod jednotkou bežný meter?
  Jednotka bežný meter u rohových obkladov – je to rozmer na výšku.
  Jeden roh u tehly oranžovej, napr. na výšku meria 7 cm, tzn., že na obkladanie rohu výškou 1 meter budete potrebovať 14 rohových obkladov.
 • Dobrý deň, chcela by som do kuchyne použiť obklad napr. Lámaný mramor – Arizona. Je to vhodné? Pýtam sa kvôli tomu, že keď sa varí, občas niečo skončí na stene (obklade). Či by to išlo dobre zotrieť. Ďakujem za odpoveď.
  Najpopulárnejšia otázka poslednej doby. Na základe ktorej výrobca vyskúšal jeden z kameňov takým spôsobom, že urobil impregnáciu obkladu prostriedkom Repesil aqua a počas 1 týždňa naň striekali olejom. Bohužiaľ, olejová škvrna vznikla a nepodarilo sa ju vyčistiť. Vzhľadom k tomu výrobca neodporúča lepiť obklady z umelého kameňa za varičom, alebo po nalepení ochrániť časť za varičom ochranným sklom. Tiež odporúčame použiť keramické obklady – imitácia prírodného kameňa, ktoré sa dajú umývať a čistiť umývacími prostriedkami.
 • Ako je možné ukončiť pokládku na strane, keď bude obklad na omietke? Máte nejakú farbu na zatretie?
  Na požiadavku k obkladom dodávame zadarmo retušovaciu farbu, mohol by ste ju použiť na zatretie. 
   
 • Keramický obklad by sme chceli použiť aj do kuchyne. Je nutné vykonať nejaký ochranný náter na tento obklad a ak áno, aký?
  Nepotrebujete žiadny ochranný náter, keramické obklady sú ľahko umývateľné a dobre sa udržujú. Výroba keramických obkladov prebieha za vysokých teplôt, preto vysoké teploty tiež dobre znášajú a celkovo sú veľmi odolné.
   
 • Poradíte mi, prosím, ako mám stenu najlepšie pripraviť, popr. či je štuka Hasit 651 vhodná?
  Vzhľadom k vyššej váhe obkladov neodporúčame montáž obkladov na Hasit 651 a na iné vápenné omietky. Pred aplikáciou obkladového materiálu je nutné štuku odstrániť až na jadro a následne vykonať penetráciu montážneho podkladu penetračným náterom SCHÖNOX KH. Na takto pripravený podklad je možné vykonat montáž obkladových materiálov.
 • Môžeme použiť obklady na krbové kachle a za krbovými kachľami?
  Áno, môžete. Obklady sú odolné voči vysokým teplotám, môžete ich lepiť na krbové kachle a za krbovými kachľami.
   
 • Môžeme si objednať vzorky?
  Áno. U nás máte možnosť objednať vzorky až 3 rôznych druhov obkladov, aby ste sa mohli presvedčiť na vlastné oči o kvalite týchto výrobkov. Za poplatok 150 Kč dostanete balík so vzorkami Vami vybraných materiálov. V prípade rozmiestnenia objednávky táto suma Vám bude odpočítaná z ceny tovaru.
   
 • Ako dlho to trvá, než dostanem vzorky?
  Posielame vzorky poštou. Väčšinou ich dostanete do 3 pracovných dní. 
 • Môžete obklad rozrezať na jednotlivé pásiky?
  Túto službu poskytujeme len pre ohybný kameň Flexi-slate. Jeden rez obkladu stojí 15 Kč. Pri ostatných obkladoch túto operáciu vykonávate sami. Na to potrebujete flexu, a tak môžete rozrezať napr. tehlový obklad podľa potrebného rozmeru.
   
 • Môžeme používať umelý kameň v miestnosti so zvýšenou vlhkosťou?
  Áno, môžete. Betónové typy obkladu alebo keramiku. Výnimkou je ohybný kameň, tak u neho sa musí vykonať lakovanie a hydrofobizácia (impregnácia).
   
 • Môžete pre mňa urobiť rozpočet cien a dopravy?
  Áno, radi Vám všetko spočítame.
   
 • Môžeme v interiéri lepiť bez škár keramické obklady?
  Áno, v interiéri môžete lepiť keramické obklady bez škár.

 

My status